A 30. ALTER-NATIVE NEMZETKÖZI RÖVIDFILM FESZTIVÁL PROGRAMJA
SZERDA – SZEPTEMBER 28. | |
Nagyterem | |
17:00 – 18:25 | Játékfilm – Igor Buharov, Ivan Buharov: Melegvizek országa (HUN/SVK/GER/NOR) |
18:40 – 19:55 19:55 – 20:15 | Játékfilm – Iványi Marcell: Örök hűség (HUN) 12+ Közönségtalálkozó – Iványi Marcell, Dolhai Attila, Cári Tibor |
20:30 – 21:40 | Koncert – The Tango Orchestra (ROU/BUL) – Meghívottak: Dolhai Attila (HUN), Koszorus Krisztina (ROU) |
CSÜTÖRTÖK – SZEPTEMBER 29. | |
Nagyterem | |
14:00 – 15:05 | Versenyprogram (I.) |
15:20 – 16:25 | Versenyprogram (II.) |
16:40 – 17:45 | Versenyprogram (III.) |
18:00 – 19:55 19:55 – 20:10 | Játékfilm – Monica Stan, George Chiper-Lillemark: Makulátlan (ROU) 15+ Közönségtalálkozó – Monica Stan |
20:30 – 20:45 | Fesztiválmegnyitó |
20:45 – 22:00 | Koncert – Nigun (HUN) |
Kisterem | |
18:00 – 19:10 | Felolvasószínház – Thomas Perle: karpatenflecken |
19:30 – 20:35 | Versenyprogram (I.) |
20:50 – 21:55 | Versenyprogram (II.) |
PÉNTEK – SZEPTEMBER 30. | |
Nagyterem | |
14:00 – 15:05 | Versenyprogram (IV.) |
15:20 – 16:25 | Versenyprogram (V.) |
16:40 – 17:45 | Versenyprogram (VI.) |
18:00 – 19:20 19:20 – 19:30 | Játékfilm – Andrei Huțuleac: #dogpoopgirl (ROU) 12+ Közönségtalálkozó – Andrei Huțuleac |
19:45 – 20:45 | Előadás nagyoknak: A kisherceg (ROU) |
21:00 – 22:45 | Játékfilm – Fazekas Máté: Kilakoltatás (HUN) 16+ |
Kisterem | |
17:00 – 18:05 | Versenyprogram (III.) |
18:20 – 19:25 | Versenyprogram (IV.) |
19:40 – 20:45 | Versenyprogram (V.) |
21:00 – 22:05 | Versenyprogram (VI.) |
SZOMBAT – OKTÓBER 1. | |
Nagyterem | |
10:00 – 11:00 | Versenyprogram (VII.) |
11:15 – 12:15 | Versenyprogram (VIII.) |
12:30 – 13:30 | Versenyprogram (IX.) |
13:45 – 14:35 14:35 – 14:45 | Dokumentumfilm – Csibi László: A szocializmus hátsó bejárata (HUN) 12+ Közönségtalálkozó – Csibi László |
15:00 – 16:30 | Játékfilm – Szakonyi Noémi Veronika: Hat hét (HUN) |
16:45 – 18:25 | Játékfilm – Kis Hajni: Külön falka (HUN/SVK) 12+ |
18:40 – 20:00 | Játékfilm – Pálfi György: Mindörökké (HUN) 18+ |
20:15 – 20:30 | Díjkiosztás |
20:30 – 22:20 | Játékfilm – Fazakas Péter: A játszma (HUN) 18+ |
Kisterem | |
12:00 – 13:00 | Versenyprogram (VII.) |
13:15 – 14:15 | Versenyprogram (VIII.) |
14:30 – 15:30 | Versenyprogram (IX.) |
15:45 – 17:15 | Regionális filmek versenye (I.) |
17:30 – 19:00 | Regionális filmek versenye (II.) |
B5 Studio | |
18:00 | Megnyitó: Első látásra (2) – Budrala Sára kiállítása |
VASÁRNAP – OKTÓBER 2. | |
Nagyterem | |
10:00 – 11:30 | Díjnyertes filmek |
11:45 – 13:05 | Játékfilm – Vékes Csaba, Olt Tamás: Korai menyegző (HUN) |
13:20 – 14:45 | Animációs film – Anca Damian: A sziget (ROU/FRA/BEL) |
15:00 – 17:00 17:00 – 17:15 | Játékfilm – Josef Demian: Éjjeli őrjárat (ROU/HUN) 18+ Közönségtalálkozó – Demian József, Demian Józsa Erika, Budrala Sára, Demeter András |
17:30 – 19:35 19:35 – 19:45 | Játékfilm – Lőrincz Nándor, Nagy Bálint: Legjobb tudomásom szerint (HUN/ROU) 18+ Közönségtalálkozó – Bodolai Balázs |
20:00 | Koncert – Földes László Hobo (HUN) |
Az ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál szervezője a Maros megyei Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség. Az 1989. decemberi események után alakult Maros megyei MADISZ egyike a legrégebbi romániai ifjúsági szervezeteknek.
© Copyright 2022 Alter-Native. Minden jog fenntartva. | A honlapot készítette: OkkWebMedia