Program de concurs

Ţară de origine Regizor Titlu Durată Gen
Joi, 30 Septembrie, 14:00 – 15:30
Franţa Merryl Roche Haute Cuisine 0:24:15 ficţiune
România Ana Pasti În noapte 0:20:53 ficţiune
Republica Cehă Tomáš Hubáček Fibonacci 0:08:13 experimental
Estonia Rao Heidmets Codul 0:09:25 animaţie
Ungaria Gergő V. Nagy  Colonelul plânge după femeia roşcată 0:18:38 ficţiune
Franţa/Italia Magda Guidi, Mara Cerri Visele câmpului 0:10:11 animaţie
Joi, 30 Septembrie, 14:00 – 15:30
Ungaria Bohdan Herkaliuk Accidentul 0:14:07 ficţiune
Rusia Alena Shevchenko Zarnitsa 0:21:45 ficţiune
Ungaria Flóra Chilton  Încă îmi amintesc 0:06:33 animaţie
Belgia Arthur Lecouturier Luptă mai departe 0:19:59 ficţiune
Germania Michael Fetter Nathansky Plecări 0:10:17 ficţiune
Franţa Suki Lumea domino 0:06:25 animaţie
Ungaria/România Béla Tóthpál Cercei de smarald 0:11:47 ficţiune
Vineri, 1 Octombrie, 14:00 – 15:25
Ghana/Belgia Anthony Nti Noapte bună  0:20:33 ficţiune
Ungaria Márk Beleznai  Agapă 0:15:42 ficţiune
Hong Kong/SUA Linhan Zhang Ultimul feribot de pe insula Tap Mun 0:13:46 ficţiune
Ungaria László Csáki Bagatelle 0:01:50 experimental
Spania Cesar Diaz Apă 0:01:30 animaţie
Rusia Eugene Izraylit O vedere de sus 0:13:24 ficţiune
Franţa/Maroc Randa Maroufi Poarta Ceutei 0:19:00 ficţiune
Vineri, 1 Octombrie, 15:45 – 17:20
Germania Borbála Nagy Elogiile Panoniei 0:27:03 ficţiune
Franţa Nathan Franck Ireproşabil 0:15:45 ficţiune
Rusia Danil Ivanov E frig 0:08:44 ficţiune
România Balázs Gábor Stau şi privesc  0:10:09 animaţie
Kirghiztan Aman Azhymat Ukoy 0:22:10 ficţiune
Franţa Bhopal Panorama vieții 0:10:00 animaţie
Sâmbătă, 2 Octombrie, 10:00 – 11:35
Polonia Damian Kocur Dincolo e lumina zilei 0:25:30 ficţiune
Macedonia de Nord Georgi Unkovski Vinietă 0:18:45 ficţiune
Argentina/Ungaria Katalin Egely George, magicianul 0:04:14 animaţie
Ungaria Benő Baranyi  Anja 0:19:07 ficţiune
Rusia Anastasiya Lisovets Câinii miros a mare  0:04:14 ficţiune
Iran Ako Salemi Shadegan 0:14:58 documentar
Ungaria Gyopár Buzási Ultimul basm 0:05:56 animaţie
Sâmbătă, 2 Octombrie, 11:55 – 13:25
China/SUA Yuan Yuan Spre Sud 0:12:57 ficţiune
România Paul Muresan Cântec de leagăn 0:04:00 animaţie
Ungaria Attila Dávid  Est 0:17:40 ficţiune
Rusia Svetlana Razguliaeva Capră de oraş 0:11:23 animaţie
Rusia Denis Grigoryev Voznesenye 0:16:58 documentar
Germania Irina Rubina Muci negri și pătrate aurii 0:01:09 animaţie
Ungaria/România Ágnes Anna Farkas  Să ne jucăm mai departe 0:23:35 ficţiune

PARTNER CONSILIUL JUDETEAN MURES Universitatea de Artă Teatrală Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Balassi Institute Financed by CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice CNC Bethlen Gábor Alap Communitas Alapítvány Sponsors Leco Groupama Asigurari NetConf Phoneprest kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER Filmtett CineFun.ro Aarc Erdély TV Erdely FM Népújság Kiss FM Pontmaros Punctul Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió GaGa KPTV Atlas FM