Arhivă - ALTER-NATIVE 23

Ţară Regizor Titlu Durată Gen
Joi, 5. noiembrie, 14:00-15:20
SUA Dawn Westlake Games People Play 0:07:51 ficţiune
Rusia Natalya Berezovaya Piglet. Potatoes.  0:06:20 animaţie
Ungaria/România Fazekas Gyöngyi Catachresis 0:10:20 ficţiune
Franţa/Belgia Andra Tévy The Wall 0:17:30 ficţiune
Estonia Ülo Pikkov Tick Tack 0:09:30 animaţie
Iran Mokhtar Namdar A House In the Fog 0:22:45 documentar
Joi, 5. noiembrie, 15:35-16:55
Polonia Piotr Dumala Hippos 0:12:29 animaţie
Ungaria Szemző Tibor We’d Lough Together, Fool Around and Go Swimming – Dr. Kafka’s Last Smile 0:25:00 experimental
Rusia Alexey Belyakov Razor 0:16:06 ficţiune
Austria Alessandra Pescetta Ahlem (dreams) 0:18:30 ficţiune
Cehia Eliška Chytková On The Origin of Beer 0:02:47 animaţie
Joi, 5. noiembrie, 17:10-18:30
Ucraina Christina Sivolap Not Today 0:18:46 ficţiune
Ungaria Hertelendi Amanda  I Regret That 0:08:24 animaţie
Belgia Grégory Lecocq Ineffaceable 0:23:06 ficţiune
Moldova Dmitri Voloshin Dji. Death Sails 0:05:18 animaţie
Olanda Camiel Zwart Platform 13 0:13:53 ficţiune
Ungaria Orosz István The Drawer 0:05:43 animaţie
Vineri, 6. noiembrie, 14:00-15:20
Ungaria Domokos János  Haircut 0:13:50 documentar
Belorusia Mitry Semenov-Aleinikov The Same Blood 0:14:59 ficţiune
Irak Rekesh Shahbaz #73 0:23:00 documentar
Croaţia Zlatko Bourek,             Pavao Štalter Wiener Blut 0:08:00 animaţie
Franţa/Ungaria Kreif Zsuzsanna,        Zétényi Borbála Limbo Limbo Travel 0:16:00 ficţiune
Vineri, 6. noiembrie, 15:35-16:55
Franţa Nicolas Bianco-Levrin Minoule 0:03:48 animaţie
Ungaria/România Simó Ibolya Perfect Investment 0:19:59 ficţiune
Olanda Jan van IJken The Art of Flying 0:06:52 documentar
Polonia Kordian Kądziela Larp 0:27:29 ficţiune
Iran Seyed Sajad Moosavi The Salt Man 0:15:00 experimental
Vineri, 6. noiembrie, 17:10-18:30
România Sorin Tănase Închiriez mansardă. Rog seriozitate 0:13:30 ficţiune
Ucraina Catherine Chepik Imagination 0:09:12 animaţie
Ungaria Kemény Eszter  Paraphrase 0:07:24 ficţiune
Franţa Momoko Seto Planet ∑ 0:11:50 experimental
Croaţia Lea Vidakovic The Vast Landscape – Porcelain Stories 0:11:00 animaţie
Suedia Mans Berthas Champion 0:19:00 ficţiune
Sâmbătă, 7. novembrie, 10:00-11:20
România Isabela Tent Alice 0:08:30 documentar
Germania Christopher Kaufmann Butter Brioche  0:06:12 ficţiune
Ucraina Olga Makarchuk The Gum 0:07:45 animaţie
Ungaria Tóth Barnabás  The Leaving 0:11:46 ficţiune
Franţa Mihai Grécu The Reflection of Power 0:09:00 documentar
Germania Marco Gadge He and She 0:15:32 ficţiune
Belorusia Anton Brutski 165/60 0:17:00 documentar
Sâmbătă, 7. novembrie, 11:30-12:50
Rusia Ruslan Magomadov February 0:26:25 ficţiune
România Agatha Ioana Păltinel N-ai fost acolo 0:15:29 ficţiune
Polonia Daniel Wawrzyniak Albert 0:23:30 ficţiune
România/Ungaria Besenyei Katalin #mirror 0:11:19 ficţiune
Sâmbătă, 7. novembrie, 13:00-14:10
Slovacia Joanna Kozuch Fongopolis 0:13:00 animaţie
Franţa Laurent Ardoint, Stephane Duprat A Splendid Affair 0:09:20 ficţiune
Belgia Chloé Alliez All Their Shades 0:05:46 animaţie
Ungaria Badits Ákos Sweet Home 0:08:45 ficţiune
Franţa Clément Tréhin-Lalanne Aïssa 0:08:00 ficţiune
Estonia Riho Unt The Master 0:18:00 animaţie
Canada/Olanda/Franţa Emmanuel Tenenbaum Unleaded 0:07:00 ficţiune

PARTNER CONSILIUL JUDETEAN MURES Universitatea de Artă Teatrală Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Balassi Institute Financed by CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice CNC Bethlen Gábor Alap Communitas Alapítvány Sponsors Leco Groupama Asigurari NetConf Phoneprest kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER Filmtett CineFun.ro Aarc Erdély TV Erdely FM Népújság Kiss FM Pontmaros Punctul Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió GaGa KPTV Atlas FM