Program de concurs


Ţară de origine Regizor Titlu Durată Gen
Joi, 8 Octombrie, 16:10 – 18:00
Peru Francesca Canepa Liniștea râului 0:13:39 ficţiune
Franţa Nicolas Bianco Levrin Ferește-te de lup!  0:00:56 animaţie
Ungaria Balázs Simonyi Banalitate 0:11:52 ficţiune
Rusia Anna Fokin Războiul la cinci ani 0:04:34 documentar
Taiwan Chen Ke Yun Pune-ţi o dorinţă 0:24:50 ficţiune
Polonia Piotr Milczarek Ploaie 0:05:00 animaţie
Ungaria Gergő Simon Reînviere 0:20:00 ficţiune
Slovenia Milanka Fabjancic Liliana 0:06:53 animaţie
Ucraina Mykhaylo Zvegintsev Fentiera 0:07:17 ficţiune
Ungaria Géza M. Tóth Chibrituri 0:11:25 animaţie
Vineri, 9 Octombrie, 16:10 – 18:00
Ungaria Levente Kölcsey Pauză 0:12:11 ficţiune
Spania Bego Vicario (Coordinator) Legături 0:04:58 animaţie
România Andrei Răuțu Bucureștiul văzut de sus 0:16:45 ficţiune
Ungaria Gábor Ulrich Duna 0:03:37 animaţie
Germania/SUA Anne Thieme Interstate 8 0:15:00 ficţiune
Uzbekistan Dante Rustav Invazia 0:14:59 experimental
Corea de Sud Yoon Dongki Neglijat 0:17:14 ficţiune
SUA Nata Metlukh Stânjenitor 0:03:45 animaţie
Italia Gianluca Zonta Băiatul cu pizza 0:15:00 ficţiune
Sâmbătă, 10 Octombrie, 12:10 – 14:00
Republica Cehă/ Slovacia/Franţa Michaela Mihalyi, David Stumpf Când ți-e lumea mai dragă 0:13:10 animaţie
Ungaria Flóra Chilton La răscruce 0:29:59 ficţiune
Rusia/China Dmitry Geller 10 000 de pete urâte de cerneală 0:08:10 animaţie
Romania Anna Kós  Frumoasa și un alt fel de bestie 0:01:50 ficţiune
Franţa Bastien Dubois Souvenir Souvenir 0:15:10 animaţie
Ungaria Levente Oláh-Badi Nebun după dragoste 0:16:04 ficţiune
Spania Coke Riobóo Mad in Xpain 0:13:06 animaţie
Elveţia Sean Wirz Descătuşat 0:07:28 ficţiune
Duminică, 11 Octombrie, 12:10 – 14:00
România Szilárd Szigeti Szenner Gyuri 0:17:49 documentar
Ungaria Béla Weisz Proverbe – Episodul 3 0:01:46 animaţie
Spania Carlota Pereda Vin monștrii!  0:05:31 ficţiune
Franţa Thibault Chollet Visul lui B. Soares 0:05:53 animaţie
Germania/Ungaria Christina Tournatzés Încărcătură 0:15:00 ficţiune
Belgia Collective 11 adults Pușculița 0:04:53 animaţie
SUA Michaela Mueller, Anna Samo Ființă umană adevărată 0:04:48 animaţie
Ungaria Zsolt Almási  Fii atent acolo!  0:13:25 ficţiune
Rusia Dina Velikovskaya Legături 0:07:17 animaţie
Germania Gil Alkabetz Bine și mai bine 0:04:18 animaţie
Polonia Piotr Dumała Cina cea de Taină  0:13:00 animaţie
Ungaria Ferenc Rófusz Cina cea de Taină  0:11:00 animaţie

PARTNER Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Universitatea de Artă Teatrală Teleki Téka Balassi Institute MEDIAWAVE Jazz&Blues Club Financed by CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice CNC Nemzeti Kulturális Alap Bethlen Gábor Alap Communitas Alapítvány Sponsors Leco Groupama Asigurari NetConf Phoneprest kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER Filmtett CineFun.ro Aarc Erdély TV Erdely FM Népújság Kiss FM Pontmaros Punctul Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió GaGa KPTV Atlas FM