Program de concurs

Ţară Regizor Titlu Durată Gen
Joi, 9. noiembrie, 14:00 – 15:15
Letonia Laila Pakalnina Hello Horse! 0:23:57 documentar
Belarus / Germania /
SUA
Yulia Ruditskaya  And the Moon Stands Still 0:10:43 animaţie
Franţa Esteban The Club 0:14:54 ficţiune
Ungaria Szilágyi Fanni The Age of Aquarius 0:20:32 ficţiune
Joi, 9. noiembrie, 15:30 – 16:45
România Cristian Radu Skateboarding Is Not A Crime 0:03:28 animaţie
SUA Varun Chopra Abandon 0:20:01 ficţiune
Ungaria Chilton Flóra The Letter 0:02:49 experimental
Germania Paul Philipp The Peculiar Abilities of Mr. Mahler  0:28:55 ficţiune
Tunisia Lotfi Achour  Law of the Lamb 0:15:46 ficţiune
Joi, 9. noiembrie, 17:00 – 18:15
Portugalia / Franţa /
Marea Britanie
Gabriel Abrantes A Brief History of Princess X 0:07:08 ficţiune
Ungaria B. Nagy Ervin Little Mouse 0:07:16 animaţie
Rusia /
Sri Lanka
Vera Vodynski Parents Came To Me To Sri Lanka 0:29:50 ficţiune
România Búzási Gyopár Babuka în iarbă 0:10:49 animaţie
Franţa Cédric Prevost  Based on a True Story 0:18:01 ficţiune
Vineri, 10. noiembrie, 14:00 – 15:15
Rusia
Starikova Elizaveta
The Wolf's Eyelash
0:06:14 animaţie
India Amar Kaushik Grandfather 0:21:33 ficţiune
Polonia Paulina Ziolkowska Oh Mother! 0:12:15 animaţie
Germania / Franţa Tarek Roehlinger State of Emergency 0:12:20 ficţiune
Ungaria Kelen Bálint Rafael Xamarim 0:06:59 animaţie
Franţa / Turcia Onur Yagiz Toprak 0:11:20 ficţiune
Vineri, 10. noiembrie, 15:30 – 16:45
Spania Marc Briones,
Alan Carabantes
Darrel 0:03:20 animaţie
Ungaria Dávid Csicskár Uchebnik 0:19:34 ficţiune
Macedonia Zharko Ivanov Round Trip: Mary 0:09:47 animaţie
Rusia Grigory Kolomytsev I'm Staying 0:20:30 ficţiune
Bulgaria Velislava Gospodinova Firebird  0:07:07 animaţie
Belgia Anthony Van Roosendael Scrap 0:11:12 ficţiune
Vineri, 10. noiembrie, 17:00 – 18:15
România Simona Deaconescu Sonder 0:12:20 experimental
Ungaria Reich Dániel Recall 0:19:08 ficţiune
Rusia Yekaterina Kireeva The Bricks 0:02:46 animaţie
Marea Britanie James Lewis Blackmoor 0:10:48 ficţiune
Franţa / Portugalia Latifa Said Wasteland 0:14:24 ficţiune
Belgia William Henne,
Yann Bonnin
KL 0:03:47 experimental
Germania David M. Lorenz #selfie 0:07:00 ficţiune
Sâmbătă, 11. novembrie, 10:00 – 11:15
Elveţia Thomas Horat,
Corina Schwingruber Ilić
In The Woods 0:13:07 documentar
Ungaria Fischer Gábor The Elephant-chaser 0:14:14 ficţiune
Spania Hammudi Al-Rahmoun Font Role 0:13:10 ficţiune
Portugalia Paulo D'Alva,
António Pinto
End of the Line 0:11:33 animaţie
România Adrian Silisteanu  Scris / Nescris 0:19:36 ficţiune
Sâmbătă, 11. novembrie, 11:25 – 12:40
Rusia Yekaterina Filippova The Goats 0:01:47 animaţie
Ungaria Fatér Ambrus Collapsed Lung 0:26:54 ficţiune
Germania Benedikt Toniolo Café d'Amour – A Pixilated Slapstick Comedy 0:08:13 animaţie
Ungaria / România Besenyei Katalin My Father's Doctor Dosen't Practice 0:14:53 ficţiune
Italia Mario Piredda At My Home 0:19:02 ficţiune
Sâmbătă, 11. novembrie, 12:50 – 14:00
Austria Paul Wenninger,
Susan Young
Dead Reckoning 0:02:53 animaţie
Iran Bahram  Ark,
Bahman Ark
Animal 0:15:16 ficţiune
Argentina Pablo Polledri Corp. 0:09:00 animaţie
Ungaria Gál Sándor Long Way Home 0:13:52 ficţiune
România Ana-Maria Comănescu  Pipa, sexul și omleta 0:22:47 ficţiune
Elveţia Basile Vuillemin The Pencil 0:00:41 ficţiune

PARTNER CONSILIUL JUDETEAN MURES Universitatea de Artă Teatrală Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház MEDIAWAVE Balassi Institute Filmtettfeszt Jazz&Blues Club The Office Club Financed by AFCN CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Communitas Alapítvány CNC Bethlen Gábor Alap Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice Sponsors Lasprom Groupama Asigurari NetConf Multinvest Alton Group Phoneprest Bristol Bus kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio Leco MEDIAPARTNER CineFun.ro Aarc Filmtett Erdély TV Vasarhelyi Hirlap Népújság Maszol Zi de zi Ziarul de Mures Punctul Erdely FM Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió Kolozsvari Radio Kiss FM GaGa Zile si Nopti