Fesztivál program

AZ ALTER-NATIVE 25 NEMZETKÖZI RÖVIDFILM FESZTIVÁL PROGRAMJA

SZERDA – NOVEMBER 8.

Nagyterem

17:00 – 19:10

Játékfilm – Călin Peter Netzer: Ana, mon amour (ROU/FRA/GER)

19:30 – 21:00

Koncert – Lassú vonat – Hobo Bob Dylan koncertje (HUN)

21:15 – 23:20

Játékfilm – Kostyál Márk: Kojot (HUN)

Kisterem

18:00 – 19:50

Dokumentumfilm – Dér András: Antall József portréfilm – I.-II. rész (HUN)

20:15 – 22:00

Dokumentumfilm – Alexandru Solomon: Tarzan tojásai (ROU/FRA)

Régi Zsinagóga (Brăila u. 10 sz.)

19:00

Táncszínház – Flow – András Lóránt Társulat

 

CSÜTÖRTÖK NOVEMBER 9.

Nagyterem

14:00 – 15:15

Versenyprogram (I.)

15:30 – 16:45

Versenyprogram (II.)

17:00 – 18:15

Versenyprogram (III.)

18:30 – 19:25

Támad a Podlasiei Film! – Különleges rövidfilm-válogatás Északkelet-Lengyelországból!

19:45 – 20:30

Koncert – 1945 – Film a hangok felől – a Takarmánybázis Tandem mozikoncertje (HUN)

20:45 – 21:00

Fesztiválmegnyitó

21:00 – 22:45

Játékfilm – M. Kiss Csaba, Rohonyi Gábor: Brazilok (HUN)

Kisterem

18:00 – 19:30

Felolvasószínház – Döbrentei Sarolta: Egyszervoltlányok

19:45 – 21:00

Versenyprogram (I.)

21:15 – 22:30

Versenyprogram (II.)

22:45 – 00:00

Versenyprogram (III.)

UAP Galléria, K’Arte Szoba

18:15

netWorks – csoportos kiállítás – megnyitó

The Office Club

19:00 – 20:50

Játékfilm – Doris Dörrie: Szerelmem, Fukusima (GER)

 

PÉNTEK NOVEMBER 10.

Nagyterem

14:00 – 15:15

Versenyprogram (IV.)

15:30 – 16:45

Versenyprogram (V.)

17:00 – 18:15

Versenyprogram (VI.)

18:30 – 20:00

Játékfilm – Török Ferenc: 1945 (HUN)

20:00 – 20:15

Közönségtalálkozó

20:30 – 23:00

Játékfilm – Daniel Sandu: Egy lépés az angyalok mögött (ROU)

Kisterem

16:00 – 16:45

Támad a Podlasiei Film! – Rövidfilm-válogatás Északkelet-Lengyelországból!

17:00 – 18:40

Best of Mediawave 2017

19:00 – 20:15

Versenyprogram (IV.)

20:30 – 21:45

Versenyprogram (V.)

22:00 – 23:15

Versenyprogram (VI.)

Jazz&Blues Club

19:00

Rózsa Miklós – Hollywood zeneszerzője

Filmzene a Transylvanian Wind Ensemble fúvósötös előadásában

Játékfilm – Alfred Hitchkock: Elbűvölve (USA)

The Office Club

19:00 – 20:30

Játékfilm – Tobias Nölle: Aloys (FRA/SUI)

21:30

Koncert – Soul Serenade (ROU)

 

SZOMBAT NOVEMBER 11.

Nagyterem

10:00 – 11:15

Versenyprogram (VII.)

11:25 – 12:40

Versenyprogram (VIII.)

12:50 – 14:00

Versenyprogram (IX.)

14:15 – 15:45

Zenés dokumentumfilm – Bereczki Csaba: Soul Exodus (HUN)

16:00 – 17:40

Játékfilm – Adrian Sitaru: A megoldóember (ROU)

18:00 – 19:15

Koncert – Prints Of 10 Years (Tíz év lenyomatai) – Kozma Orsi Quartet (HUN)

19:30 – 20:00

Díjkiosztás

20:00 – 22:00

Játékfilm – Herendi Gábor: Kincsem (HUN)

22:00 – 22:15

Közönségtalálkozó

22:30 – 00:00

Játékfilm – Madarász Isti: Hurok (HUN)

Kisterem

11:00 – 11:55

Animációs filmek gyerekeknek – Best of Primanima 2016

14:00 – 15:50

Versenyprogram (VII.-VIII.)

16:00 – 17:45

Versenyprogram (VIII.-IX.)

18:00 – 19:25

Dokumentumfilm – Radu Jude: Halott ország (ROU)

21:00 – 22:45

Best of 14th Jameson CineFest IFF Miskolc

Jazz&Blues Club

15:00 – 16:55

Filmgalopp – válogatás a Filmtettfeszt versenyfilmjeiből

17:15 – 19:15

Egy negyed század negyed órái – válogatás ALTER-NATIVE Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál filmjeiből

 

VASÁRNAP NOVEMBER 12.

Nagyterem

11:00 – 12: 00

Díjnyertes filmek

12:15 – 14:10

Játékfilm – Enyedi Ildikó: Testről és lélekről (HUN)

14:30 – 16:30

Játékfilm – Herendi Gábor: Kincsem (HUN)

 

Kisterem

11:00 – 12:05

Animációs film gyerekeknek: Pálfi Zsolt: Lengemesék (HUN)

12:30 – 14:10

Játékfilm – Cristi Iftime: Mariţa (ROM)


PARTNER CONSILIUL JUDETEAN MURES Universitatea de Artă Teatrală Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház MEDIAWAVE Balassi Institute Filmtettfeszt Jazz&Blues Club The Office Club Financed by AFCN CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Communitas Alapítvány CNC Bethlen Gábor Alap Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice Sponsors Lasprom Groupama Asigurari NetConf Multinvest Alton Group Phoneprest Bristol Bus kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio Leco MEDIAPARTNER CineFun.ro Aarc Filmtett Erdély TV Vasarhelyi Hirlap Népújság Maszol Zi de zi Ziarul de Mures Punctul Erdely FM Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió Kolozsvari Radio Kiss FM GaGa Zile si Nopti