Fesztivál program

AZ ALTER-NATIVE 26 NEMZETKÖZI RÖVIDFILM FESZTIVÁL PROGRAMJA

 SZERDA – NOVEMBER 7.

Nagyterem

17:00 – 18:30

Játékfilm – Vlad Zamfirescu: A boldogság titka (ROU)

18:30 – 18:40

Közönségtalálkozó

19:00 – 20:30

Látnokok, költők, csavargók – Földes László Hobo előadása (HUN)

20:45 – 22:20

Játékfilm – Jeles András: A rossz árnyék (HUN)

22:20 – 22:30

Közönségtalálkozó

Kisterem

19:00 – 21:00

Workshop

 

CSÜTÖRTÖK NOVEMBER 8.

Nagyterem

14:00 – 15:10

Versenyprogram (I.)

15:30 – 16:35

Versenyprogram (II.)

16:50 – 18:00

Versenyprogram (III.)

18:15 – 19:40

Játékfilm – Nemes Gyula: Zero (HUN/CZE/GER)

19:40 – 19:50

Közönségtalálkozó

20:00 – 20:20

Fesztiválmegnyitó

20:30 – 22:00

Hé, Magyar Joe! – Földes László Hobo koncertje (HUN)

22:15 – 23:50

Játékfilm – Gárdos Éva: Budapest Noir (HUN)

Kisterem

17:00 – 18:10

Versenyprogram (I.)

18:30 – 19:40

Versenyprogram (II.)

20:00 – 21:10

Versenyprogram (III.)

21:30 – 23:05

Best of Mediawave 2018

B5 Studio, Camera K’Arte

19:00

InSitu 2 – nemzetközi csoportos kiállítás – megnyitó

 

PÉNTEK NOVEMBER 9.

Nagyterem

14:00 – 15:10

Versenyprogram (IV.)

15:25 – 16:35

Versenyprogram (V.)

16:50 – 18:00

Versenyprogram (VI.)

18:15 – 20:00

Játékfilm – Radu Muntean: Alice T. (ROM/FRA/SWE)

20:00 – 20:10

Közönségtalálkozó

20:20 – 21:45

Koncert – Emerich Imre & Jimi Laco (ROU)

22:00 – 23:45

Játékfilm – Szász János: A hentes, a kurva és a félszemű (HUN)

Kisterem

17:00 – 18:10

Versenyprogram (IV.)

18:30 – 19:40

Versenyprogram (V.)

20:00 – 22:00

Játékfilm – Bogdán Árpád: Genezis (HUN)

22:15 – 23:25

Versenyprogram (VI.)

Régi Zsinagóga (Brăila u. 10 sz.)

19:00

Táncszínház – Introspectio – András Lóránt Társulat

 

SZOMBAT NOVEMBER 10.

Nagyterem

10:00 – 11:10

Versenyprogram (VII.)

11:25 – 12:35

Versenyprogram (VIII.)

12:50 – 14:00

Versenyprogram (IX.)

14:15 – 15:45

Dokumentum-játékfilm – Révész Bálint: Nagyi projekt (HUN/UK)

15:45 – 15:55

Közönségtalálkozó

16:15 – 17:40

Játékfilm – Csuja László: Virágvölgy (HUN)

18:00 – 20:20

Játékfilm – Radu Jude: Nem érdekel, ha barbárokként vonulunk be a történelembe (ROU/CZE/FRA/BUL/FRA)

20:40 – 21:00

Díjkiosztás

21:00 – 23:25

Játékfilm – Nemes Jeles László: Napszállta (HUN/FRA)

23:25 – 23:40

Közönségtalálkozó

Kisterem

11:30 – 12:50

A Filmtett Alkotótábor 2018 filmjei

12:50 – 14:00

Versenyprogram (IX.)

15:30 – 16:40

Versenyprogram (VIII.)

17:00 – 18:10

Versenyprogram (IX.)

18:30 – 19:45

15th Jameson CineFest IFF Miskolc – Díjazott rövidfilmek

Sörház

20:00

Koncert – Organ Grinder’s Suite – Gyárfás-Premecz Organ Trio (HUN)

 

VASÁRNAP NOVEMBER 11.


Nagyterem

10:30 – 11:45

Díjnyertes filmek

12:00 – 13:45

Játékfilm – Mészáros Márta: Aurora Borealis – Északi fény (HUN)

14:00 – 16:00

Játékfilm – Kenyeres Bálint: Tegnap (HUN/FRA/NED/SWE/GER/MAR)

 

Kisterem

11:00 – 12:45

Válogatás a Sapientia EMTE filmjeiből

12:45 – 13:15

Workshop-zárás


PARTNER CONSILIUL JUDETEAN MURES Balassi Institute Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház MEDIAWAVE Jazz&Blues Club Universitatea de Artă Teatrală CineEuropa Financed by AFCN CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Communitas Alapítvány CNC Bethlen Gábor Alap Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice Nemzeti Kulturális Alap Sponsors Leco Ortoprofil Groupama Asigurari NetConf Alton Group Phoneprest kaSound Transport Local Petry Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER CineFun.ro Aarc Filmtett Erdély TV Népújság Székelyhon Liget.ro Székelyhon - Vásárhelyi Hírlap Krónika Pannon RTV Zi de zi Ziarul de Mures Punctul Erdely FM Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió Kolozsvari Radio Kiss FM GaGa Zile si Nopti