Fesztivál program

AZ ALTER-NATIVE 28 NEMZETKÖZI RÖVIDFILM FESZTIVÁL PROGRAMJA

 

SZERDA – OKTÓBER 7.

Nyári Színpad

16:00 – 17:30

Dokumentumfilm – Radu Ciorniciuc: Otthon (ROM)

17:45 – 19:00

Kreatív dokumentumfilm – Visky Ábel: Mesék a zárkából (HUN)

19:15 – 21:50

Játékfilm – Kocsis Ágnes: Éden (HUN/BEL/ROM)

B5 Studio

10:00 – 18:00

Kiállítás – Plugged / Unplugged

 

CSÜTÖRTÖK – OKTÓBER 8.

Nyári Színpad

16:10 – 18:00

Versenyprogram (I.)

18:15 – 19:50

Játékfilm – Hajdu Szabolcs: Békeidő (HUN)

20:00 – 20:15

Fesztiválmegnyitó

20:15

Koncert: Koszika & The HotShots (ROM)

B5 Studio

10:00 – 18:00

Kiállítás – Plugged / Unplugged

 

PÉNTEK – OKTÓBER 9.

Nyári Színpad

16:10 – 18:00

Versenyprogram (II.)

18:15 – 19:45

Játékfilm – Ivana Mladenovici: Rettegett Ivána (ROM/SRB)

20:00 – 21:35

Játékfilm – Hartung Attila: FOMO – Megosztod és uralkodsz (HUN)

B5 Studio

10:00 – 18:00

Kiállítás – Plugged / Unplugged

Teleki Téka

18:00

HD az Alter-Native Filmfesztiválon – Drámaíró műhely és felolvasószínházi előadás a Marosvásárhelyi Művészeti egyetem hallgatóinak részvételével

 

SZOMBAT – OKTÓBER 10.

Nyári Színpad

12:10 – 14:00

Versenyprogram (III.)

14:15 – 15:10

Dokumentumfilm – Kövessy Róbert: Magyar lapát – portréfilm Wichmann Tamásról (HUN)

15:30 – 17:15

Játékfilm – Dorian Boguță: A nyom (ROM)

17:30 – 19:25

Játékfilm – Szász Attila: Apró mesék (HUN)

19:45

Koncert: CT Project – Sculpting Sounds (ROM)

B5 Studio

10:00 – 18:00

Kiállítás – Plugged / Unplugged

 

VASÁRNAP – OKTÓBER 11.

Nyári Színpad

12:10 – 14:00

Versenyprogram (IV.)

14:15 – 15:50

Játékfilm – Bodzsár Márk: Drakulics elvtárs (HUN)

16:00 – 18:10

Játékfilm – Radu Jude: Nyomtatott nagybetű (ROM)

18:20 – 19:50

Játékfilm – Deák Kristóf: Foglyok (HUN)

20:00 – 20:15

Fesztiválzáró

20:15

Koncert: Ada Milea&Bobo Burlăcianu – Koncert kettesben (ROM)

B5 Studio

10:00 – 18:00

Kiállítás – Plugged / Unplugged


PARTNER Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Universitatea de Artă Teatrală Teleki Téka Balassi Institute MEDIAWAVE Jazz&Blues Club Financed by CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice CNC Nemzeti Kulturális Alap Bethlen Gábor Alap Communitas Alapítvány Sponsors Leco Groupama Asigurari NetConf Phoneprest kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER Filmtett CineFun.ro Aarc Erdély TV Erdely FM Népújság Kiss FM Pontmaros Punctul Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió GaGa KPTV Atlas FM