Received films (619)

Page: «   1 2 3 4 5   »

41 Maria Pronina (Russia)
Rain or Wind (2020, 20:00 minutes, Short fiction)
42 Anastasiia Ostapenko (Russia)
The Swings (2020, 13:35 minutes, Short fiction)
43 Joscha Bongard (Germany)
Young, Fragile (2020, 24:48 minutes, Short fiction)
44 Jose Luis Ducid (Spain)
Selected Milk (Added from Reconstituted Milk Powder Whole Pasteurized Homogenized) (2020, 19:58 minutes, Experimental)
45 Teymour Ghaderi (Iran)
Gando (2020, 07:56 minutes, Documentary)
46 Tommi Seitajoki (Finland)
The Explosion of a Swimming Ring (2020, 10:02 minutes, Short fiction)
47 Stephen Irwin (UK)
Wood Child and Hidden Forest Mother (2020, 09:35 minutes, Animation)
48 Brian Ratigan (USA)
Unborn Rivers of Sky (2019, 03:16 minutes, Experimental)
49 Latifa Said (Algeria)
Tahiti (2018, 17:30 minutes, Short fiction)
50 Ilia Ginzburg (Israel)
Memories Rewriter (2019, 13:22 minutes, Short fiction)
51 Zicheng Li (United States, China)
A Sunburnt Summer (2019, 19:49 minutes, Short fiction)
52 George Georgakopoulos (Greece)
Ifigeneia: no more tears (2019, 17:40 minutes, Short fiction)
53 Maryna Artemenko, Maryna Artemenko (Ukraine)
The Night Express (2019, 26:50 minutes, Short fiction)
54 Edward Kowzan (Russia)
THE DEAD MAN (2020, 29:57 minutes, Short fiction)
55 Yael Elbee (Germany)
Nothing Important (2019, 18:06 minutes, Short fiction)
56 Daniel Reascos (Argentina - Ecuador)
Enslaved (2019, 13:29 minutes, Short fiction)
57 Anton Azarov (Georgia)
Don't Speak (2019, 09:10 minutes, Short fiction)
58 Roberto Veiga (BRAZIL)
PARCHED RETURN (2019, 21:31 minutes, Short fiction)
59 Hüseyin Aydin Gürsoy (France)
Turning to dust (2020, 20:00 minutes, Short fiction)
60 Michel Pavlou (Norway)
miserere, the blessing of the mountain (2020, 00:10: minutes, Experimental)

Page: «   1 2 3 4 5   »


PARTNER Teatrul National Tîrgu-Mureş/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Universitatea de Artă Teatrală Teleki Téka Balassi Institute MEDIAWAVE Jazz&Blues Club Financed by CONSILIUL LOCAL TÎRGU-MURES MUNICIPIUL TÎRGU-MUREŞ Guvernul Romaniei Departamentul pentru Relatii Interetnice CNC Nemzeti Kulturális Alap Bethlen Gábor Alap Communitas Alapítvány Sponsors Leco Groupama Asigurari NetConf Phoneprest kaSound Transport Local Zander Team Carocomp Toyota Eurocar Trading Zooku-Myhost OSLI studio MEDIAPARTNER Filmtett CineFun.ro Aarc Erdély TV Erdely FM Népújság Kiss FM Pontmaros Punctul Radio Tg. Mures Marosvásárhelyi Rádió GaGa KPTV Atlas FM